Teenused
Juureravi võib päästa hamba! Juureravi on hamba sisemuse ravi.
Millised sümptomid viitavad juureravi vajadusele? Hammas võib vajada juureravi, kui ta valutab, on võrreldes varasemaga pikemalt/ tugevamalt tundlik külmale/kuumale, on hell katsumisel või mälumisel, on muutnud värvi.
Ravivajadusele võib viidata ka hammast ümbritsevate kudede tundlikkus või turse, mädavool igemetaskust või siinustraktist (uuriskäik juuretipust igemele).
Samuti võivad olla suurenenud lokaalsed lümfisõlmed. On ka võimalik, et sümptomid puuduvad, aga hammas on haige.
Ravi hind sõltub hambast ning sellest, kas tegemist on esmase või ümberraviga. Tagumised hambad on anatoomialt keerukamad, seega on ka nende ravi kallim. Samuti mõjutab hinda ravivisiitide arv. Mida raskem on ravi, seda rohkem kulub visiite. Hamba juureravi ja sellele järgnev taastamine on siiski soodsam kui hamba eemaldamine ning asendamine tehisjuure ehk implantaadi+krooni või sildproteesiga. Oluline on meeles pidada, et kõiki hambaid siiski pole võimalik “päästa”.
Teenused
Kas ravi ajal ja ravi järgselt võib tunda valu?
Sageli alustatakse juureravi selleks, et leevendada hambanärvi põletikust tekkinud hambavalu. Ravi käigus kasutatakse lokaalset tuimestust ning enamasti ravi ajal valu ei tunne, kuid vahel on see siiski võimalik. Esimestel päevadel pärast ravi võib hammas olla tundlik ning valutada, eriti siis kui hammas varem valutas. Vajadusel võib võtta käsimüügi valuvaigistit, näiteks ibuprofeeni või paratsetamooli. Ravi järgselt võib hammas võrreldes teiste hammastega olla mõnda aega tundlikum või teistmoodi. Vajadusel pöörduda hambaarsti vastuvõtule.
Kõigepealt arst uurib hammast ning teeb röntgenülesvõtte, püstitab diagnoosi ja määrab hamba raviplaani. Hammas tuimastatakse. Seejärel pannakse hamba ümber klambriga kumm, mille eesmärgiks on hammas isoleerida – see kaitseb hamba sisemust sülje ja suumikroobide eest, samas ei satu ravis kasutatavad vahendid patsiendi suuõõnde.
Kui patsiendil on nohu, on ravi raskendatud – patsiendil pole võimalik isoleeriva kummi tõttu suu kaudu ega nohu tõttu nina kaudu hingata. Sellisel juhul tuleks arstiga ühendust võtta ja kokku leppida uus raviaeg.
Juurekanalite töötlemiseks ja kujundamiseks kasutatakse spetsiaalseid instrumente. Pärast kanaliruumi puhastamist ja kujundamist täidetakse juurekanalid biosobiva, tavaliselt kummitaolise materjaliga, mida kutsutakse gutapertšiks.
Enne gutapertši asetamist viiakse kanalitesse siilerit, mis lihtsustab täitematerjali kanalitesse viimist ning täidab ja sulgeb selle ruumi, kuhu täitematerjali pole võimalik asetada.
Viimaseks etapiks on hamba lõplik taastamine valguskõvastuva täidise või hambalaboris valmistatud krooniga. Vahel võib enne hamba lõplikku taastamist täidisele lisakinnituse saamiseks olla vajalik kanalisse tugiposti asetamine.
alates 280€
Alla 19-aastastele ravikindlustatud lastele haigekassa tasuta hambaravi aegu saab broneerida ainult telefoni teel numbril 601 0550. Kui soovitud arstile vabu aegu pole võimalik online registreerida, siis palun helistage meie registratuuri numbril 601 0550 sobiva aja leidmiseks.
Kui soovitud arstile vabu aegu pole võimalik broneerida, siis palun helistage meie registratuuri numbril 601 0550 sobiva aja leidmiseks.
Samale päevale võib raviaja saada ainult läbi registratuuri, kui mõni patsient on enda raviajast loobunud. Broneeringu tühistamiseks võta meiega ühendust vähemalt 24 tundi enne kokkulepitud raviaega. Esmaspäevast reedeni kell 08.00 – 18.00. Muul ajal e-maili teel – registratuur@bmp.ee.
Visiidiaja broneerimisega annan Baltic Medical Partners hambaravile nõusoleku enda poolt edastatud isikuandmete töötlemiseks ja nõustun kliiniku teenuste ülditngimuste ja privaatsuspoliitikaga.
Hambakliinik
Baltic Medical Partners OÜ
Kesklinna hambakliinik aastast 1989. Pakub hambaravi professionaalsete hambaarstide kätes.
Terved hambad on investeering!
Helistame teile esimesel võimalusel.