+372 5193 1715    +372 601 0550    Tartu mnt 32, Tallinn 10115    Esmaspäev – Reede 08.00-18.00

  BRONEERI AEG

Haigekassa ametlik partner

10000+

Õnnelikku klienti

25

Aastat kogemust

5

Tipptasemel hambaarsti

78%

Klientidest jõuab meieni läbi soovituste

Kas mõni neist esineb ka sinul?

  • Hambavalu või tundlikkus
  • Halb hingeõhk
  • Igemepõletik
  • Viltused hambad
  • Või mõni muu suutervise mure

Meie aitame sind!

Terved hambad on investeering!

Kaariese ravi

Kaaries on hambaemaili ja dentiini kahjustus. Kaariese põhjustavad ohtlikud bakterid, mida tuleb iga päev suuõõnest eemaldada hammaste puhastamisega. Kuid kaaries oli, on ja jääb kõige levinumaks hambahaiguseks. 

Kaariese esimeseks sümptomiks on hambaemaili järsk tumenemine või valgete laikude ilmumine hamba pinnale. Kui viivitada kaariese raviga, hakkavad selle negatiivse mõju all hamba kõvad kuded pehmenema ning tekivad sügavamad kaariesed õõnsused. See probleem on tänapäeval eriti levinud teismeliste seas.

Kaariese tüübid

Kaariest klassifitseeritakse mitme peamise kriteeriumi järgi. Haiguse klassifikatsioon võimaldab hambaarstil valida ja määrata patsiendile õige ravi. Üks peamisi näitajaid, millel on suur tähtsus selle edasisel ravimisel, on hambakahjustuse sügavus.

  • Plekkide staadium. Siis avaldub haigus eranditult hambaemaili tumenemises. Hakkavad tekkima matid laigud. 
  • Pindmine kahjustus. Email hakkab kaotama kasulikke mineraale, mille tõttu hakkavad hammaste pinnale ilmnema defektid. Dentiin ehk hamba luukude ei ole veel mõjutatud.
  • Keskmine kahjustus. Seda iseloomustavad väikesed dentiini ehk hambaemaili all oleva luukoe kahjustused.
  • Sügav kahjustus. Haigus mõjutab kogu dentiinikihti, mis võib viia hambapulbi ehk  hamba sees oleva pehme koe põletikuni.

Kaaries võib olla ka primaarne ja sekundaarne. Primaarne tähendab seda kui kaaries mõjutab hammast esmakordselt. Sekundaarne tähendab kaariese taasilmumist paigaldatud täidise või krooni all.

Kaariese ravikäik

Kaariese ravimisel peab hambaarst hamba ravimiseks läbi viima teatud teraapia, mis koosneb mitmest etapist.

Teraapia sisaldab:

  • röntgeni läbiviimine, mis võimaldab täpselt määrata tekkinud kaariese õõnsuse suurust
  • anesteesia
  • hamba isoleerimine niiskusest
  • kaariese piirkonna puurimine
  • tihendi paigaldamine ning tihendi lihvimine ja poleerimine

Pildil näidatud tööde kvaliteetne sooritamine võimaldab täielikult taastada kaariesest mõjutatud hamba funktsionaalsuse ja esteetika.

Miks on kaaries ohtlik, kui seda ei ravita?

Kui hammaste seisukorrale mitte tähelepanu pöörata, võib see viia kaariese progresseerumiseni, millest tulenevalt on oht erinevate tüsistuste tekkeks. Tüsistused tekivad siis, kui nakkus-põletikuline protsess levib kõvade kudede piiridest sügavamale.

  1. Pulpiidi areng

Hamba pehmete kudede põletikku nimetatakse pulpiidiks. Pulpiit on hambasäsi ehk hambapulbi äge või krooniline põletik. Sellega kaasneb tugev valu. Piisava ravi puudumisel pulp sureb.

  1. Parodontiidi areng

Pulpiidist edasi areneb välja krooniline põletik ehk parodontiit, kus infektsioon levib juba hambasiseste kanalite kaudu, põhjustades lähedalasuvate kudede põletikku, mida nimetatakse parodondiks.

Kuidas vältida kaariese teket?

Haiguse ennetamine on üsna lihtne ja selge. On vaja järgida kõiki suuhügieeni reegleid ja ärge unustage külastada hambaarsti iga kuue kuu tagant.

Meie hambakliinikus kasutatakse kaariese ravimisel täiustatud tehnikaid, need on täiesti valutud. Kaasaegne varustus, kõrge professionaalsus ja meie spetsialistide kogemused aitavad teil probleemidest lahti saada.

Vaata meie teenuseid ja hinnakirja.

Broneeri eeldatav aeg

Helistame teile esimesel võimalusel.