+372 5193 1715    +372 601 0550    Tartu mnt 32, Tallinn 10115    Esmaspäev – Reede 08.00-18.00

  BRONEERI AEG

Haigekassa ametlik partner

Teenused

Kaariese ravi

Mis on kaaries? Kaaries on maailmas levinumaid haigusi.

Eestis on hambakaariest 60-65%-l lastest ja 83-100%-l täiskasvanuist.

 

Kaaries on hamba kõvakudede kroonilise kuluga bakteriaalne haigus, mis viib hambakoe lagunemiseni. Protsessi põhjustavad suuõõne mikroobid, peamiselt streptokokid ja laktobatsillid. 

 

Protsessi soodustuvad ja kiirendavad hambapinna katt, süsivesikutest ja magusainetest üleküllastatud toit ja selle pikaajaline kontakt hambapinnaga ning hapeline keskkond suus. 

 

Kaaries on pöördumatu protsess, kuna hambakude ei parane iseenesest. Algstaadiumis kaariese kulgu on võimalik pidurdada ja emaili remineraliseerida.Kaaries on maailmas levinumaid haigusi.

 

 

 

Kuidas kaariest ravida?

  • Kaariese ravi seisneb karioosse hambakoe eemaldamises, prepareerides seda käsiinstrumendi ja roteeriva puuriga. 
 
  • Defektne koht täidetakse ehk plombeeritakse tehismaterjalidega ja hambakroon ning selle pinnad taastatakse. Pärast ravi on hammas mälumisel taas täiesti kõlblik. 
 
  • Kaariese algstaadiumis ehk emaili karioosse laigu perioodis võib emaili remineraliseerida kaltsiumi, fluori sisaldavate lahustega ja katta lakiga hambapinnad. 
 
  • Selliselt töödeldud hambad jäävad hambaarsti kontrolli alla. Selle menetluse puhul puhastab arst hambapinna, kasutab spetsiaalseid harjakesi ja poleerivaid pastasid, vajadusel laiendab ka mälumispinna vagusid.

Broneerimiseks - VALI TEENUS - Kaariese ravi

Teenused

Kaariese arenemise etapid

Algeline kaaries

Hambaemaili pinnal tekib kriitjasvalge laik. Emaili pinnal hambaauku veel ei ole ning valulikke tundeid ei teki. Algelist kaariest on väga raske silmaga märgata. Tavaliselt tuvastab hambaarst sellise laigu hammaste kontrolli käigus spetsiaalse valguse abil või kuivatades hambapinda surveõhuga. 

 

Pindmine kaaries 

Ajapikku moodustub laigu kohale väike defekt ehk pindmine hambaauk. On võimalik, et tekib kerge valulikkus magusa, soolase või hapu toidu söömisel. Tundlikkus kaob kohe, kui hambapind on jälle puhas (nt loputamise järel). Sel etapil tuvastab hambaarst kaariese kergesti. 

 

Keskmine kaaries 

Mikroobid on läbinud hambaemaili ja ulatuvad dentiini (hamba järgmine kiht pärast emaili), kuid hambaauk ei ulatu veel hambapulbini (pehme kude hamba sees, kus paiknevad veresooned ja närvid). Üldjuhul selles etapis hambavalu veel ei ole. Kaariese sümptomiks on sarnaselt eelmisele etapile valulikkus toiduga kokkupuutel. Hambaarst tuvastab kaarioosse defekti sügavuse spetsiaalse sondiga. Kaariese ravi toimub nii: lagunenud ja pehmenenud hambaosa eemaldatakse hambapuuri abil, ava desinfitseeritakse ja suletakse täidisega (hambaplomm). 

 

Sügav kaaries

Karioosne defekt (hambaauk) ulatub dentiini sügavamate kihtideni. Sümptomiks on pidev hambavalu, mis ei sõltu kokkupuutest toiduga. Kui teha kaariese ravi kohe, siis õnnestub üldjuhul hambapulp säilitada ja juureravi vajadust ei teki. 

 

Kaariese tüsistused

Kui sügavat kaariest õigel ajal ei ravita, siis võib areneda pulpiit ehk elusa hambanärvi põletik. Sellisel juhul jõuavad mikroobid hambapulbini ja tekib väga tugev hambanärvi valu, mis võib levida silmadesse ja meelekohtadesse ning sarnaneda kolmiknärvi põletiku valuga. Kui mikroobid jõuavad läbi juuretipu edasi hammast ümbritsevasse luukoesse, siis tekib juba hambajuurepõletik ehk periodontiit.

 

 

 

Kaariese ravi hinnakiri

Kaariese ravi

alates 25€

Täidis

alates 55€

Anesteesia

alates 15€

Broneerimiseks vali - TEENUS - Kaariese ravi

Broneerimisega seoses palun pane tähele

Alla 19-aastastele ravikindlustatud lastele haigekassa tasuta hambaravi aegu saab broneerida ainult telefoni teel numbril 601 0550. Kui soovitud arstile vabu aegu pole võimalik online registreerida, siis palun helistage meie registratuuri numbril 601 0550  sobiva aja leidmiseks.

 

Kui soovitud arstile vabu aegu pole võimalik broneerida, siis palun helistage meie registratuuri numbril 601 0550 sobiva aja leidmiseks.

Samale päevale võib raviaja saada ainult läbi registratuuri, kui mõni patsient on enda raviajast loobunud. Broneeringu tühistamiseks võta meiega ühendust vähemalt 24 tundi enne kokkulepitud raviaega. Esmaspäevast reedeni kell 08.00 – 18.00. Muul ajal e-maili teel – registratuur@bmp.ee.

Visiidiaja broneerimisega annan Baltic Medical Partners hambaravile nõusoleku enda poolt edastatud isikuandmete töötlemiseks ja nõustun kliiniku teenuste ülditngimuste ja privaatsuspoliitikaga.

Broneeri eeldatav aeg

Helistame teile esimesel võimalusel.