+372 5193 1715    +372 601 0550    Tartu mnt 32, Tallinn 10115    Esmaspäev – Reede 08.00-18.00

  BRONEERI AEG

Haigekassa ametlik partner

10000+

Õnnelikku klienti

25

Aastat kogemust

5

Tipptasemel hambaarsti

78%

Klientidest jõuab meieni läbi soovituste

Kas mõni neist esineb ka sinul?

  • Hambavalu või tundlikkus
  • Halb hingeõhk
  • Igemepõletik
  • Viltused hambad
  • Või mõni muu suutervise mure

Meie aitame sind!

Terved hambad on investeering!

Lapsega hambaarsti juurde

Lapsega regulaarne hambaarsti külastamine on väga oluline lapse hammaste tervise jaoks. Eriti tähtsad on esimesed korrad, kui lapsel kujuneb arvamus hambakliinikutest ja see peab olema positiivne kogemus. Mida saad teha lapsevanema ja mida peaksid kindlasti teadma?

  1. Kõige tähtsam osa on ikka korrektne hammaste eest hoolitsemine. See tuleb lapsele kaasa kodust. Oluline on hea suuhügieen ja luua lapsele hammaste pesemise harjumus. Hambaid tuleb pesta kaks korda päevas, mõlemad korrad kaks minutit. Tutvu kindlasti ka õige hambapesu tehnikaga ja mida noorem on laps seda rohkem vajab lapsevanema tähelepanu lapse hambapesu kvaliteet. Lisaks saad teha hambapesu lõbusaks. Näiteks kasutades hambapesu laulu, liivakella või mänguasja, mis annab märku kui 2 min on täis. 
  1. Esimene hambaarsti visiit tuleks teha 1,5-2 aastase lapsega, enne 3 aastaseks saamist. Sellel hetkel kui osa piimahambaid on juba suus nähtaval. Kindlasti ei tohi esimene külastus olla alles siis kui on mingi probleem. Näiteks kui hambal on laigud või kui juba hammas valutab. Siis ei saa laps rahulikult arstikabinetiga harjuda ja sellest võib kujuneda lapsele eluks ajaks negatiivne kogemus. Esimene hambaarstil külaskäik peaks olema tore ja turvaline. Selle käigus tutvutakse hambaarstiga, tema kabinetiga ja hambaarst näitab ravitooli. Eesmärgiks on luua lapsele positiivne kogemus.
  1. Kasulik on enne esimest külastust lapsega rääkida. Piisab natuke selgitamisest, mis teda ees ootab ja kes on hambaarst. Lisaks rääkida, miks see on vajalik ja hea, aga kindlasti mitte läbi hirmutamise. Väldi näiteks selliseid sõnu nagu valus, hirmus, süst, puurimine…. Ära räägi ka lapse ees mõnest kohutavast hambaarstil käimise loost, vaid keskendu positiivsele. Selline ettevalmistus suurendab võimalust, et esimene hambaarstil käik möödub ladusalt ja nii ka kõik järgmised.
  1. Tähtis on saavutada usaldus hambaarsti ja lapse vahel. Kindlasti aitab kui lapsel on kaasas tugiisik, kellega laps tunneb ennast uutes olukordades hästi. Hambaarstile minnes peab laps ennast tundma turvaliselt. Tähtis on, et jääte ise rahulikuks ja toetate last, samas näidates, et hambaarsti saab usaldada. Soovituslik on käia lapsega ühe ühe kindla hambaarsti juures, kellega laps tunneb end juba turvaliselt.
  1. Lastel kestab hammaste vahetumine 12.-13. eluaastani, kuid see on täiesti individuaalne. Esimesed jäävhambad hakkavad kasvama tavaliselt 5-6 aastasel lapsel, siis on eriti oluline jälgida lapse hammaste puhtust, sest nad on kasvamise ajal veel õrnemad. Oluline on teada, et piimahammaste tugevus määrab jäävhammaste tervise! Uuringud on näidanud, et kui noorukiea lõpuks on hambad tugevad ja terved, ei vajata ravi veel mitukümmend aastat.

Lapsega hambaarstil käimine võib olla väga lihtne ja tore kogemus. Muuda see oma lapse jaoks meeldivaks, sest tervete hammaste jaoks on soovitatav lapsega käia hambaarsti visiidil iga kuue kuu tagant. Meie hambaarstid annavad ka omalt poolt kõik, et tagada iga kord lapse turvaline kogemus.

Baltic Medical Partners hambapolikliinik on Eesti Haigekassa ametlik partner, nii et kuni 19-aastastele on hambaravi lausa tasuta! Loe lisainfot siit.

Broneeri eeldatav aeg

Helistame teile esimesel võimalusel.