Baltic Medical Partners OÜ on haigekassa ametlik partner, et pakkuda inimestele hambaravihüvitist. Hambaarsti aega broneerides küsi arstilt, kas neil on sõlmitud antud teenuse jaoks haigekassaga leping. Oleme sõlminud järgmised lepingud:
- Täiskasvanute hambaravi leping
- Hambaproteeside hüvitise leping
- Alla 19-aastaste kindlustatud isikute hambaravi leping
Täiskasvanute hambaravi leping
Alates 1. jaanuarist 2018 hüvitab Eesti Haigekassa täiskasvanutele hambaravi 40 eurot aastas (patsiendi omaosalus 50%). Eakatele, rasedatele, alla üheaastaste laste emadele ja teistele juba hüvitist saavatele inimestele suurenes hambaravihüvitis kuni 85 euroni aastas (patsiendi omaosalus 15%).
Täiskasvanute hambaravihüvitist saab kasutada ainult haigekassa lepingupartnerite juures esmavajalikele hambaraviteenustele. Need teenused on kirjas Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus täiskasvanute hambaravi paketis
Hambaproteeside hüvitise leping
Hambaproteeside hüvitise summa kolmeks aastaks on 260 eurot.
Proteesihüvitist on õigus saada ravikindlustatud
- pensionäridel, kellel on riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel määratud töövõimetuspension või vanaduspension
- osalise või puuduva töövõimega inimestel
- üle 63-aastastel inimestel
Pensionäridel ning osalise või puuduva töövõimega inimestel on kõige kasulikum külastada hambaarsti, kellel on leping nii proteeside hüvitamiseks (260 eurot kolmeks aastaks) kui ka täiskasvanute hambaraviks (täiendavalt 85 eurot kalendriaastas)
Alla 19-aastaste kindlustatud isikute hambaravi leping
Laste hambaravi on Eestis tasuta! Haigekassa tasub alla 19-aastaste kindlustatute hambaravi eest. Pärast 19-aastaseks saamist osutatakse tasuta hambaravi ühe aasta jooksul ainult juhul, kui ravivajadus ilmnes patsiendi viimase visiidi ajal enne 19-aastaseks saamist. Tasuta teenust saab sama hambaraviteenuse osutaja juures, kus ravivajadus tuvastati.
Haigekassa tasub ka lastele osutatud ortodontiateenuste (sh breketid) eest, kuid ainult teatud juhtudel. Seda tehakse järgmiste diagnooside korral.
- Prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam
- Alumine lõualuu on ülemisest eespool (progeenne hambumus).
- Esimeste hammaste kontakt puudub ja kokku puutuvad ainult tagumised purihambad (lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid).
- Kui õigel ajal pole lõikunud eesmine lõikehammas või silmahammas (peetunud jäävintsisiivid või kaniinid).
- Kui ühel lõualuu poolel pole moodustunud rohkem kui üks jäävhammas (kui puudub intsisiiv, kaniin või rohkem kui üks hammas lõualuu kummalgi poolel).
- Huule- ja suulaelõhe ning teised näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengud.
- Hambumusanomaalia raske või keskmise raskusastmega obstruktiivse uneapnoe korral, juhul kui adenotonsillektoomia ja positiivne õhurõhuravi (CPAP) on osutunud ebaefektiivseks.
- Sügav traumeeriv hambumus, mille korral alumised lõikehambad on otseses kontaktis limaskestaga.
- Külgmine risthambumus kolme ja enama hamba ulatuses lõualuu ühel poolel, mille korral on oluliselt häiritud näo sümmeetria ning lõualuude areng ja kasv
Oluline teada!
- Haigekassaga sõlmitav leping ei kohusta kõiki teenuseid osutama haigekassa hinnakirja alusel – hinnakiri kehtib vaid hüvitisega hõlmatud teenustele ning hüvitise piirmäära ulatuses. Hüvitise piirmäära täitumisel ja esmavajalike hambaraviteenuste paketis mittesisalduvate teenuste puhul võib iga hambaarst osutada teenuseid oma hinnakirja alusel.
- Tänu elektroonsele arvestusele saab hüvitist kasutada mitmel visiidil – seni, kuni aastane piirmäär (40 või 85 eurot) täitub.
- Hüvitis hõlmab esmavajalikke hambaraviteenuseid, mille loetelu on koostatud koostöös Eesti Hambaarstide Liiduga.
Lisainfot saab Baltic Medical Partners hambakliinikust kui ka Eesti Haigekassa kliendi telefonilt +372 669 6630 või saates meili info@haigekassa.ee.