+372 5193 1715    +372 601 0550    Tartu mnt 32, Tallinn 10115    Esmaspäev – Reede 08.00-18.00

  BRONEERI AEG

Haigekassa ametlik partner

10000+

Õnnelikku klienti

25

Aastat kogemust

5

Tipptasemel hambaarsti

78%

Klientidest jõuab meieni läbi soovituste

Kas mõni neist esineb ka sinul?

 • Hambavalu või tundlikkus
 • Halb hingeõhk
 • Igemepõletik
 • Viltused hambad
 • Või mõni muu suutervise mure

Meie aitame sind!

Terved hambad on investeering!

Mis on hambaravi?

Hambaravi osutatakse professionaalsete hambaarstide poolt hambakliinikutes. Mõiste “hambaravi” hõlmab laia valikut hambaraviteenuseid. Meie hambakliinik pakub klientidele enamlevinud hambahaiguste kompleksset ravi. Igale kliendile koostatakse oma olukorrast lähtuvalt raviplaan. Tahame näidata ka oma patsientidele peale esimest visiiti, et valutu hambaravi on reaalsuses olemas. 

Paneme südamele, et ennetava meetmena iga poole aasta tagant hambaarsti juures käimine aitab leida haiguse tekke juba varases staadiumis. Peale probleemi ilmnemist hambaarsti juurde pöördudes võib olla juba liiga hilja. Igal juhul on meie hambaarstide põhieesmärk on hambakudede tervise säilitamine ning naturaalsete hammaste taastamine.

Hammaste tervist mõjutavad suur hulk erinevaid tegureid. Nendest põhilised on:

 • Sinu pärilikkus.
 • Sinu igapäevased toitumisharjumused.
 • Sinu suuhügieeni harjumused.

Vaatame lähemalt tüüpilisemaid muresid, millega hambaarsti juurde tullakse:

 1. Eesmiste hammaste ravi

Esihammaste esteetiline funktsioon on inimestele väga tähtis. Meie esihambaid on näha iga kord kui naeratame või räägime teistega juttu. Peamine ravi ongi suunatud iga hamba funktsionaalsuse ja loomuliku kuju taastamisele. Kõige sagedamini kannatavad esihambad järgmistel põhjustel:

 • Kaaries. Selle haiguse ravi esihammastel on seotud teatud raskustega. Esiteks on see esihammaste õhuke email ja dentiin. Meie spetsialistid valivad hambale täidise, kasutades progressiivseid ja kõrgtehnoloogilisi materjale. Suuremamahuliste karioossete õõnsuste kõrvaldamiseks kasutatakse kroone või vooderdusi, mida nimetatakse spoonideks. Pole saladus, et enamik hambaid on altid kaariesele. Kui patsient lükkab hambaarsti külastuse edasi, siis enamikul juhtudel võib haigus areneda raskemateks, nagu pulpiit ja parodontiit. Sel juhul peab arst juba hambajuuri ravima.
 • Emaili erosioon. Esihambad on esimesed, mis saavad emaili söövitavate tugevate ainete löögi. Emaili erosiooni vältimise meetod seisneb mineraliseeriva ravi läbiviimises. 
 • Esteetilised vead – Näiteks visuaalselt tumedate laikude ja pragude ilmumine hammastele.
 1. Tarkusehammaste ravi

Enamasti hakkavad tarkusehambad lõikuma pärast täiskasvanuks saamist või isegi hiljem. Hambaarstid soovitavad need igal juhul eemaldada. See on tingitud asjaolust, et neil lihtsalt ei ole lõualuus piisavalt ruumi ja nad hakkavad naaberhambaid nihutama, mis paratamatult viib hambumuse kõverdusteni.

Juhtumeid, kus tarkusehambad jäetakse puutumata, on üsna harvad, kuid neid tuleb ette. Tarkusehambad jäävad alles, kui need:

 • kasvavad ühtlaselt
 • mahuvad ilusti lõualuu peale ära
 • ei ole teiste hammaste nihkumise põhjuseks
 • on kroonidele toeks
 • kui tarkushammastega kõrvutiasetsevad hambad on eelnevalt eemaldatud (hammas “seitse” või “kuus”).
 1. Juureravi

Juureraviks tekib vajadus siis kui põletik on jõudnud juba sügavale hamba närvini. See tekitab tavaliselt ka tugevat valu. Juureravi läbitakse, et ennetada edasist põletiku levimist lõualuusse. Ravi eesmärk on pöördumatult kahjustunud hambapulbi eemaldamine, hamba kanalsüsteemi desinfitseerimine ja juurekanalite täitmine täitematerjaliga. Kui patsient pöördub kanali raviks õigel ajal hambaarsti poole, suurendab see hamba päästmise võimalust mitu korda.

Seetõttu ärge lükake hambaravi hilisemaks!

Taaskord märgime, et olenemata sellest, milliseid kaasaegseid seadmeid me kasutame, milliseid kõrgtehnoloogilisi materjale me oma töös kasutame, siis kui patsient jätab ennetavad uuringud tegemata, ei ole ravi nii tõhus. Kõige parem variant on ennetada tõsiseid haiguseid ja seda saab teha käies iga poole aasta tagant hambaarsti juures kontrollis.

Vaata meie teenuseid ja hinnakirja siit.

Broneeri eeldatav aeg

Helistame teile esimesel võimalusel.