+372 5193 1715    +372 601 0550    Tartu mnt 32, Tallinn 10115    Esmaspäev – Reede 08.00-18.00

  BRONEERI AEG

Haigekassa ametlik partner

10000+

Õnnelikku klienti

25

Aastat kogemust

5

Tipptasemel hambaarsti

78%

Klientidest jõuab meieni läbi soovituste

Kas mõni neist esineb ka sinul?

  • Hambavalu või tundlikkus
  • Halb hingeõhk
  • Igemepõletik
  • Viltused hambad
  • Või mõni muu suutervise mure

Meie aitame sind!

Terved hambad on investeering!

Igemete veritsemine ja kuidas seda ära hoida?

Kui märkad hammaste pesemisel verd, vajab see kindlasti tähelepanu. Näiteks hambaharjal ja hambaniidil või pärast pesu kraanikausis. Terved igemed ei tohiks veritseda. Alljärgnevast artiklist leiad levinumad põhjused, miks igemed veritsevad ja kuidas seda ennetada.

Halb suuhügieen – Hambaid tuleb pesta kaks korda päevas, et suhu ei koguneks kattu tekitavaid baktereid. Lisaks kasutada hambaniiti või spetsiaalseid hambavahede harjakesi. Hambaid ei tohi pesta liiga kõvasti ega liialt palju, see mõjub samuti igemetele ärritavalt. Kindlasti ei tohi jätta hambaid üldse pesemata. Halb suu hooldamine toob kaasa halvad tagajärjed nii sinu igemete tervisele kui üleüldisele hammaste tervisele. 

Igemepõletik ehk gingviit – Kõige sagedasemaks põhjuseks, miks igemepõletik tekib, on hambakatt. See on kleepuv bakterite kiht, mis tekib igale poole hamba külge. Selle eemaldamata jätmise tulemuseks on igemete ärritus, punetus, veritsus ja põletik. Kui see jääb ravita, siis võib süvenemisel tekkida raskem igemehaigus. Lisaks võivad hakata igemed taanduma ja hambad hakkavad rohkem igemest välja ulatuma, kuni võivad täiesti ära kukkuda.

Toitumine ja elustiil – Väga tähtis on üleüldise organismi tervise jaoks õiged söömisharjumused. Täisväärtuslik ja tasakaalustatud toitumine tagavad ka tugevad igemed. Osad ravimid võivad põhjustada ka vere vedeldumist, mis soodustab igemete veritsust. Lisaks ohustab suitsetajaid suurem igemete veritsuse risk, mis tuleb toksiine täis sissehingatavast suitsust.

Kõige parem viis igemehaiguste ära hoidmiseks on hea suuhügieen!

Vali endale õige hambahari ja-pasta. Lisaks kasuta hambaniiti, et pääseda ka hammaste vahele, kuhu hambahari ei ulata. Näiteks uuringud näitavad, et fluoriidi sisaldava hambapasta kasutamine vähendab oluliselt kaariese teket. Loo endale hammaste pesemise rutiin – kaks korda päevas, õhtul ja hommikul. Ära unusta ka hambaharja vahetamist vähemalt iga 3 kuu järel. Lisaks on oluline regulaarne vähemalt aastas korra hambaarsti külastamine. Suuhügieeni kohta võid kindlasti abi küsida ka oma hambaarstilt.

Igemete veritsemine võib tuleneda ka täiesti mingist muust põhjusest, mida ülevalpool pole nimetatud. Nii, et kõige targem variant pöörduda kohe hambaarsti juurde, sest nemad on selle ala spetsialistid. Tutvu meie polikliiniku teenuste ja hindadega siit. Koos leiate põhjuse probleemile ja sulle pakutakse parim hambaravi.

Broneeri eeldatav aeg

Helistame teile esimesel võimalusel.